Ankara Düzlemsel Jiletli Tel

Ankara Düzlemsel Jiletli Tel

Düzlemsel jiletli tellerin kullanıldığı bölgelerde güvenliği sağlamak en önemli amaçtır. Bu nedenle müşterilin isteklerine uygun olarak üzerindeki jiletlerin boyutları değiştirilebilir. Jiletler istenen uzunlukta ve istenen sivrilikte üretilebilir.

Düzlemsel jiletli tel, yüksek güvenlik önlemlerinin alınması gereken bölgelerden kullanılan, bir düzlem üzerine tellerin sarılması ile oluşan çit sistemleridir. Bu tür tellerin üzerinde özel olarak üretilen jiletler vardır. Bu jiletler çok uzun yıllar boyunca keskinliğini koruduğu için uzun ömürlüdür.

Düzlemsel jiletli tel üretilirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kalitedir. Üretimin ve üretimde kullanılan malzemelerin kalitesiz olması ortaya çıkan jiletli tellerin de kalitesiz olmasına neden olacak ve uzun ömürlü bir kullanım olmayacaktır.

Düzlemsel Jiletli Tel Özellikleri

Bu telleri istediğiniz kadar gergin kullanabilirsiniz.  Düzlemsel jiletli tellerin en önemli özelliği kopması ve kesilmesi neredeyse imkansızdır.Bunun yanı sıra değişen hava şartlarından etkilenmezler. Kışın soğuğa yazın ise sıcağa karşı dayanıklı bir yapıları vardır.

Düzlemsel jiletli teller bakım gerektirmez. Üzerinde bulunan keskin bıçaklar ya da jiletler özel olarak üretildiği için uzun yıllar keskinliğini koruma özelliğine sahiptir. Bu nedenle ekstra bir maliyet doğurmaz.

Tek sarmallı ya da çift sarmallı olarak uygulanabilirler. Her ikisinde de güvenlik sağlanır. Fakat çift sarmallı olarak uygulandığı zaman daha az boşluk olacak ve güvenlik önlemi bir kat daha artacaktır.

Düzlemsel jileti tel ince bir yapıya sahiptir. Bu nedenle istenen sıklıkta uygulanabilir. Jiletlerin sıklığı genellikle standart olsa da müşterilerin isteklerine göre de ayarlanabilir.

Düzlemsel jiletli teller paslanmaz çelik kullanılarak üretilir. Bu nedenle herhangi bir yaralanmak sonucunda pas nedeni ile sağlığı tehlikeye atması söz konusu değildir.

 

Düzlemsel Jiletli Tel Kullanım Alanları

 

Düzlemsel jiletli tel, kullanım alanı açısından oldukça geniş bir alana hitap etmektedir. Özellikle yüksek güvenlik önlemlerinin alınması gereken bölgelerde kullanılır. Düzlemsel jiletli tel kullanım alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Endüstriyel bölgelerin korunması
  • Havaalanı çevresinin belirlenmesi
  • Cezaevlerinin etrafının çevrilmesi
  • Sınır bölgelerinin etrafının çevrilmesi
  • Askeri alanların sınırlarının belirlenmesi
  • Enerji imalat edilen tesislerin çevrilmesi
  • Villa, yazlık ya da sitelerin etrafının çevrilmesi

Düzlemsel jiletli teller üzerinde bulunan keskin bıçakları nedeniyle insanlara ve hayvanlara ciddi zararlar verebilir. Bu nedenle etrafını çeviren bölgeye yaklaşan canlıları korkutmaya yeten bir görünüme sahiptir.

Düzlemsel Jiletli Tel Güvenlik Sağlar Mı?

Düzlemsel jiletli tel, caydırıcılığı çok yüksek olan ve güvenlik açısından en çok tercih edilen tel çit sistemlerinin başında geliyor. Bu nedenle elbette güvenliği sağlar. Tel örgü sistemlerinin kullanım nedenlerinin başında güvenlik geliyor. Bir bölgeyi korumak ve yabancıların girmesini önlemek için çoğu zaman tel çit sistemleri ile etrafı çevrilir.

Buradan da anlaşılacağı gibi bu sistemler oldukça güvenlidir. Alınan verilere göre ülkemizde her yıl ortalama 5 kişi jiletli teller ile korunan bölgelere girmeye çalışırken yaralanıyor ve hastaneye kaldırılıyor.

Ankara Düzlemsel Jiletli Tel Fiyatları

Düzlemsel jiletli tel fiyatları verilirken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer nokta ise yüksekliktir.  Yüksekliğin artması da fiyatın artmasına neden olur. Düzlemsel jiletli teller tek sarmallı ya da çift sarmallı olarak uygulanır. Eğer çift sarmallı jiletli tel tercih ederseniz daha çok malzeme kullanılacağı için fiyat da artar. Düzlemsel jiletli tel fiyatları değişiklik gösterir. Bu değişkenliğin en önemli faktörü, jiletli tellerin kullanılacağı alanın büyüklüğüdür. Özellikle çok geniş alanlarda düzlemsel jiletli tel kullanılacaksa maliyet de bu oranda artış gösterecektir. Düzlemsel jiletli tel fiyatları hakkında çok daha fazla bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.