Ankara Dikenli Tel

Ankara Dikenli Tel

Günlük yaşamımızda etrafımızda sıklıkla gördüğümüz dikenli tel hem güvenlik hem de ekonomik açılarda oldukça ideal bir çit sistemidir. Dikenli tel, Pvc kaplı ve galvaniz kaplı dikenli tel olmak üzere ikiye ayrılır. Özellikle pvc kaplı dikenli teller suya, neme ve sıcaklığa karşı oldukça dayanıklıdır. Kullanım alanı oldukça geniştir. Üzerinde keskin jiletler bulunan bu teller zaman içinde özelliklerini kaybetmezler. Çünkü jiletler özel olarak bu yapıda üretilir.

 

Böylece tellerin arasında geçişi ya da tırmanarak teli aşma gibi ihtimalleri ortadan kaldırmış olursunuz. Ayraçlar dikenli teller ile bir araya geldiğinde tırmanmayı tamamen önleyen bir sistem oluşturur Dikenli tellerin daha kullanışlı ve etkili olmasını istiyorsanız ayraçlardan faydalanabilirsiniz.

Dikenli Tel Kullanım Alanları

Kesilemez olması bu tellerin tercih edilmesinde etkili olan en önemli faktörlerden biridir. Dikenli tel, koruma düzeyi en yüksek olan çitlerden bir tanesidir. Üzerinde bulunan jiletler ve dayanıklı yapısı sayesinde çevrelediği alana girilmesini neredeyse imkânsız hale getirilir.

Dikenli tellerin kullanım alanları amacına göre farklılık gösterir. Fakat genel olarak dikenli tel kullanım alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Tarla ve arsa gibi arazilerin korunması
  • Sanayi bölgelerinin güvenliği
  • Askeri alanların korunması ve sınırlandırılması
  • Ülke sınırlarının korunması ve belirtilmesi
  • Bahçelerin korunması
  • Yol kenarlarında geçişlerin engellenmesi
  • Villa ve sitelerin korunması

Yüksek güvenlik sağlamasının yanı sıra ekonomik olması dikenli tellerin kullanım sıklığını artırır. Görüldüğü gibi dikenli teller farklı yerlerde kullanılabilir. Özellikle askeri alanda en çok kullanılan tel çeşididir.

Sizler de evinizin bahçesine girmek isteyen yabancıları, tarlanıza girmek isteyen yaban hayvanlarını bu dikenli teller sayesinde durdurabilirsiniz.

Dikenli Tel Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Kullanım alanı oldukça geniş olan dikenli tellerin kaliteli olması, koruma amaçlı olduğundan dolayı çok önemlidir. Uzun ömürlüdür. Çoğu paslanmaz çelikten üretilir. Bu nedenle insan sağlığı için de herhangi bir sorun teşkil etmez. Demir dikenli teller, bakır dikenli tellere göre daha çok tercih edilir. Özellikle bu tellerin kesilemez olması gerekir. Dikenli tellerde ham madde olarak bakır ve demir kullanılır. Ham maddesi demir olan dikenli teller oldukça sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Dikenli Tel Nasıl Çekilir?

Dikenli tellerin uygulanması hem zor hem de dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. Klips yerine kaynak yapılarak da monte edilmesi mümkündür. Bu işlemlerinin yapılmasının ardından ortaya oldukça korunaklı ve dayanıklı bir dikenli tel yapısı çıkacaktır. Uygulamayı yapacak ekibin gerekli güvenlik önlemlerini almasını yapılması gereken ilk işlemdir. Dikenli tellerin monte edilebilmesi için ilk olarak tel örgü çitler ya da metal çitlerin kurulumu yapılır. Daha önceden ölçümü yapılmış olan dikenli teller ilk olarak birbirlerine klipslenir.

Dikenli tellerin uygulanması için uzman bir ekip oldukça önemlidir. Bu nedenle gerekli önlemlerin alınması gerekir. Alınmaması halinde kurulumu yapacak olan kişiler ciddi iş kazaları yaşayabilir. Çünkü bu tellerin yapısında bulunan kıvrımlar ve jiletler oldukça keskindir. Ciddi zararlar verebilir.

Dikenli Tel Fiyatları

Dikenli tel fiyatları pek çok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. İlk olarak telin kullanım amacına göre çeşidi belirlenir. Dikenli tellerin fiyatlarının belirlenmesinde baz alınan bir diğer ayrıntı ise dikenlerin sıklığıdır. Aralıklı ya da sık sık dikenlerin olması da fiyatlara etki eder. Dikenli tel fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Sonrasında dikenli tellerin kullanılacağı alanın ölçüleri alınır. Ne kadar yükseklikte olacağı belirlenir. Tüm bu faktörlerin bir araya gelmesinin ardından dikenli tel fiyatı ortaya çıkar.