Ankara Beton Direk

Ankara Beton Direk

Özellikle arazilerin kapatılmasında kullanılan beton direkli tek çitler oldukça dayanıklı yapısı ile yüksek güvenlik sunar. Fakat en çok tel örgülerin ve dikenli tellerin uygulanması aşamasında karşımıza çıkar. Çimento, su ve diğer katkı maddelerinin, belli oranlar dahilinde uygun ortamda harmanlanarak oluşturulan direklere beton direk adı verilir. Beton direkler çok fazla kullanım alanına sahiptir.  Beton direklerle birlikte dikenli tellerin kullanılması çevrilen araziye girilmesini neredeyse imkansız hale getirecektir.

Beton Direklerin Avantajları

Beton direklerin kullanım alanlarının hayli fazla olması bu direklerin sahip olduğu avantajlardan kaynaklanıyor. Beton direklerin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Oldukça dayanıklıdır.
  • Demir direklere kıyasla çok daha uzun ömürlü ve ucuzdur.
  • Yağmur, sıcaklık, nem ve daha pek çok doğa olayına karşı oldukça güçlü bir yapıları vardır.
  • Kimyasal gaz ve maddelerden etkilenmezler.
  • Herhangi bir elektrik kaçağı durumunda bu akımlara karşı dirençlidir.
  • Beton direkli düzenli bakım isteyen ürünler değildir. Bakım yapmadan da çok uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.
  • Dikenli tel ya da tel çitler ile kullanıldığında yüksek koruma sunar.

Beton direk tercih edeceklerin bunları da göz önünde bulundurmaları gerekir.

Beton direklerinin avantajlarının yanı sıra birtakım dezavantajı da vardır. Beton direklerin dezavantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Beton direkler ağır olduğu için montajı zor olabilir.
  • Tek parça halinde olmaları kırılgan olmalarını sağlar. Bu nedenle özellikle taşıma esnasında dikkatli olunmalıdır.

Ankara Beton Direk Fiyatları

Beton direk fiyatları farklı uzunluk ve kalınlıklar da üretilebilir. Bu değişimler direklerin fiyatlarına etki eden önemli etkenlerin başında gelir. Ayrıca firmamız, müşterilerimizin isteklerine bağlı olarak etreli ve etresiz olarak da üretim yapma kapasitesine sahiptir. Beton direkli tel çit fiyatları, boru direkli tel çit fiyatlarına göre daha yüksektir. Bunun sebebi ise daha sağlam ve uzun ömürlü olmasıdır.

Beton direk fiyatları, beton direklerin kullanım sıklığına bağlı olarak farklılık gösterir. Beton direk fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.